ARES G2 AEG Rifle - Kriss Vector
Bizonyos helyeken ARES, máshol Coyote Airsoft néven lehet rátalálni eme Kriss Vector-ra hasonlító szerkezetre. Akármilyen név is álljon a webshopban, egy biztos, hogy ezért a termékért egyértelműen az ARES nevű játékgyár a felelős. Ahogy a későbbiekben látni fogjuk, hordozza mind azon tulajdonságokat, amik erre a gyártóra jellemzők.
AEG Kriss Vectorral 3 gyártó próbálkozott: A&K, ARES és Krytac. Az árak a sorrendnek megfelelően növeked(né)nek balról jobbra. Szóval ez (lenne) a közepe a kínálatnak.
~320€-os ára a felső-kategória aljára pozícionálja. Bár, ha azt vesszük, hogy ez egy meglehetősen kis számban előforduló portéka máris nem tűnik olyan "drágának". Minél alacsonyabb a példányszám, annál drágábban kell adnia a gyártónak a terméket, még akkor is, ha teljes mértékben egy másik gyártó koppintása. (Ez saját dizájn.) Nem a jótékonyságra húznak egy gyárat.
A külső kellemesre sikerült. Nincs az az iszonyat sorja halmaz és igénytelenül öntött spiáter halom, mint a legtöbb alsó- és középkategóriás, rendes ARES termékeknél.
Fejlettebb országokban egy-egy pop újdonság elterjedést a lincenszek beszerzése szokta jelenteni. Melyet jelen esetben a Krytac birtokol. Emiatt az A&K variánst beszántották. Így hát eléggé a szürke zónába tartozik a G2 és kevés helyen kapható.
Az elnevezéstől eltekintve egy teljes mértékben feliratozott termékkel van dolgunk.Méreteit a P90 és az MP5k viszonylatában lehet értelmezni.
Dobozteste teljes egészében műanyagból készült, pár spiáter elemmel. Mint például a külsőcső, a gombok, a tűzváltó, csak hogy a fontosabbakat említsem.
A válltámasz behajtható, így még kompaktabb méretre hajtogatható. Filigrán kinézetének ellenére kellemesen masszív a szerkezet. Behajtott állapotban a tokon kialakított nyúlványba akad be és kellő erővel tartja.
A válltámasz hossza limitált keretek között állítható a rézbetétekbe tekert hernyócsavar kitekerése után.
A fentebbi képen megtekinthetőek a részletek és a feliratok. Tulajdonképpen a külsőre nem lehet panasz. A bódé kellően megvan tömve a gearbox spiáterével, hogy ne egy "kongó tejfölös dobozt szorongattam" érzést hagyjon maga után.
A Kriss logó alatti nagyobbacska kar a felhúzókar. Jelképesen mozgatható, elsődleges funkciója a díszítés. Az alatta lévő két gomb szintén zenész.
Viszont a tárfészek tövében lévő, 2 csavarral rögzített gomb a tárkioldó.A G2 elnevezés vélhetőleg az eredeti fegyver második generációjára utal. Amit félig teljesít. Egyrészt az elsütőbillentyű egy csap körül forog. A biztosítóra vonatkozó dolog nem teljesül, mivel 90°-ot kell forgatni rajta és nem csak 45-öt.
Lefelé fordítva lövésre készen áll. Vízszintesbe rakva biztosított.
A tűzváltókar 3 állású, aminek működését a beleszerelt elektronikának köszönhetjük: egyes, 2-es burst és sorozat.Az akku berakásához ki kell venni az egy alsó stiftet vagy mindkettőt. A képen lévőhöz hasonló rúd akksikat tudja elnyelni.
A hozzá való tárak szintén full markingosak és teljesen műanyagból vannak. A 125 bb-s mid-cap vastagabb és hosszabb, a referenciaként mellé állított M4 tárhoz képest.
A hop up állítás nem a megszokott módon, a hüvelykivetőnél történik. Az ARES saját rendszert használ. A lenyomás mértékét a cső felett lévő található rúdon állíthatjuk egy csavarhúzóval vagy valami hasonló eszközzel.
Nézzük a belsőt. Általánosságban elmondható az ARES termékeiről, hogy innovációban sosincs hiány. A legtöbb termékükben erőteljesen áttervezett alkatrészeket találunk, ugyanakkor a fő komponensek (mint pl: fogaskerekek, motor, levegősrész, rugó) a Marui normát követik. Vannak jó és kevésbé jó ötleteik. Viszont a kidolgozás minősége sokszor kritikán aluli.
A hop up szerkezet amennyire egyszerűnek és jónak tűnik első ránézésre, annál borzalmasabb másodjára.A lenyomás mértéke igencsak digitálisan állítható. A tárcsa, ami csigavonalú 19 pontban képes reteszelni. A gyakorlatban azt jelentette, hogy az egyik állásban kevés, a másikban túl sokat teker a bb-n. Illetve probléma még a rúd és a tárcsa tengelyirányú ingatag elhelyezkedés a gearboxházban. Ezenfelül a tárcsa lenyomóélén éles sorja csík fut végig. Viszont a tárcsa és rúd ragasztása tartósnak tűnik.
A hop up kamrán van némi sorja, de elhanyagolható, könnyen leszedhető helyen.A cső 145mm-es és réz. Hozzá az átlag kínai csövek színvonalát.
A kis rugó és a stift feszül a tárcsának, ezek tartják pozícióban.
A gearbox egy teljesen egyedi szerkezet. Ami elsőre feltűnik, hogy a gearboxház egyben a hop up szerkezet háza is.
A rugóvezető úgymond gyors rugócserés. Utóbbi állításhoz szét kell bontani a fegyvert. Az ARES-ra jellemző csapágy nélküli, műanyaggal kell beérnünk. Amit valamiért nem tudnak elengedni és helyére egy normális csapágyazott alkatrészt tervezni.
Az egyedi boxhoz, egyedi elektronika is dukál.
Kevés dolgok egyike, ami továbbra is tetszik az ARES cuccokban, az elektronika. Egy darab mechanikus kapcsoló van a rendszerben, az elsütőbillentyűnél. Mindenhol máshol Hall érzékelők vannak. Ennek következménye, hogy máshol mechanikus kapcsoló a rendszerben, ami elkophatna. A szenzorok a mágneses teret érzékelik, és az elektronika eldönti, hogy épp mit kell csinálnia. Egyes, 2-es burst, vagy sorozat. És ugyan ezen elv mentén működik a lövés számlálás. A sector kerékbe rakott mágnes aktiválja a nyák hátulján lévő Hall szenzort, így a tűzváltókaron beállított pozíció szerinti programmódba kapcsol az elektronika.
Nincs cut off lever kopás, nincs túl pörgés. Hülye gyerek módjára rángatható a ravasz, akkor sem fog összeakadni a rendszer.A motor ereje továbbra sem acélosodott. Ugyanúgy gyengécske, akárcsak az Amoebákban.
A szörnyeteg gyomrában:Ahhoz, hogy bele lehessen rakni ebbe a kompakt dobozba egy normál AEG belet, nagyot kellett álmodni. Aztán az álom rémálommá vált, amint a hop up körüli ezer meg egy alkatrészből álló szükségmegoldást nézzük.
A gb ház nem az a filigrán fajta, nem az amelyik akár egy combosabb rugótól megkotlana.
Az öntvény szép, nincs tele sorjával, gödrökkel. A festett felület is korrekt, szépen siklik rajta a dugattyú és a tappet is.
A jobb oldaliban a tappet plate vezetősínje körüli marást X-aktás titok marad, hogy miért kellett.Kompatibilis alkatrészek:
-fogaskerékszett
-dugattyú+fej
-henger
-8mm-es csapágyak (gyárilag alu van benne)
-visszaforgás gátló
-rugó
A többi mind egyedi. Figyeljük meg, hogy a hengerfej alatti alkatrészek mind azt a célt szolgálják, hogy a levegő valahogy átömöljön a bb mögé. Fura, hogy van o-gyűrűnek horony a hengerfej csövén, ugyanakkor ilyet nem tartalmazott gyárilag. A nózihoz a köztes csövecskét egy gyengécske rugó nyomja. Belátható, hogy rengeteg helyen tud szökni a levegő a rendszerből.
A hengerfej tömítésének két feladata van. Nem engedni elszökni a fej és henger között a levegőt, csillapítani a dugattyú becsapódását. Ez a koncepció nem rossz. Viszont egyedi alkatrész és nem lehet csak úgy leakasztani egy félszámmal nagyobbat, mint o-gyűrűből.
Összegzés.
Full markingos korrekt külső, dicséretes alapokon nyugvó elektronika, kétes belső. Az utóbbi erőteljesen árnyalja képet.
Kalandvágyóknak, Kriss fanatikusoknak ideális partner.
Ha számodra is érdekes a blog és úgy gondolod, hogy megéri, hogy havi egy sajtburger árával támogass, sokat segítesz a megjelenő tartalmak készítéséhez.
A patreon támogatók az itteni megjelenés előtt olvashatják a legújabb bejegyzéseket.