Cyma CM.125 - "USP"
Az AEP azaz Automatic Electric Pistol-nak még mindig népes tábora van. Cymáék a műfaj nagy mágusai, olcsón és elfogadható minőségben kínálják az elektromos másodlagosozás élményét. Miről szól az AEP-ezés?
A "Berettás" cikk ad rá választ. Zanzásítva összeszedtem minden pró és kontrát, amit a témáról nem árt tudni.
Az USP ugyan ez az analógia, más külső formában.
Jár hozzá a rail, amire lámpa aggatható.A tűzváltó 3 állású. Az AEP-ek képesek a sorozatlövésre.
Az álkakast hátrahúzva leemelhető a szán.
Levéve az akksihoz és a hop up állító tárcsához férünk hozzá.
Villany USP-ből a Marui 2008-ban jelent meg. Előtte a Double Eagle nevű csájníz gyártó készített valami hasonlót. A Cyma az előbbi másolata.
A belső pár USP specifikus alkatrészt kivéve megegyezik a Berattás cikkben lévővel.A hop up kamrát a hengerfejre 2 csavarnak kéne fognia, gyárilag nem járt a pisztolyhoz.A hop up alja. A két kitüremkedés nyomja meg a táron a bb reteszt. Ha ez valamiért nem történik meg nem fog bb jutni a hop upba.A vezérlés egy része. A forgókapcsoló, ami tűzmódokat álltja. A rugós "pöcköt" könnyű elhagyni.Szétborítva.A hop up a lelke az AEP-eknek is.
A felépítése egyszerű. A csigavonalas tárcsa állítja le vagy fel a lenyomókart.
A gumi ritkán és drágán beszerezhető, óvatosan vele. Nem kompatibilis mással.
A szerkezet minősége változó, főleg a gumié. Méret hiba miatt előfordulhat dupla adagolás vagy nem megfelelő hop up hatás. A lenyomókar féloldalassága miatt balra húzás.A gearbox a maga nemes, zsíros valójában.Takarítás után.A motor amúgy szabványos RC-ipari termék. 370-es kefés motorként található meg. És ha jól tévedek 1/18-as, 1/16-os méretarányú modellekben használatos.A kapcsolót sem árt szétborítani, gyárilag tele van kenőanyaggal. Amit a szikraképződés ellen alkalmazhatnak. A gyári NiMh pakk mellett el van, viszont, ha egy LiPo-t aggatunk rá és intenzív használatot kap simán lekormolódik, odaég, megolvad. Belül.
A továbbiakban pár kép, hogy lehet FET-tel ellátni ezt a jószágot, hogy elejét vegyük a kapcsoló körüli bajoknak. Ha még nem tudod mi az a FET, itt írtam róla airsoft kontextusban.A hely szűke miatt nyugodtan lecsapható a TO220-as tokozású integrált áramkör füle.A FET mókolásnak 2 alapja van. A jó FET és az igényes munka. IRLB3034 a dzsóker, 2,2K-s ellenállással.Motorról a + megy a kapcsoló egyik lábára (mindegy). Ugyanerről a lábról megy a madzag tovább az akku pozitívjára.
Vékony jelvezeték a FET gate -szemből a bal szélső- lábra.Némi zsugorcsövezéssel kompakt, rendezett drótozat hozható össze.A motorról jövő negatív megy a FET középső lábára (drain). A -szemből- jobbszélső láb (source) az akku negatívjához megy.Zsugorcsövezve. Csatlakozó ízlés szerint.A gyári akku csatlakozótól megszabadulva.
Egy pár szó az AEP tárakról.Lényegében bármelyik AEP modellt is választjuk, ugyan azon elvű tárakat kapunk. Ezeknél a következő anomáliák lehetségesek(!). (Nem törvényszerűen minden esetben, hangsúly a feltételes módon van, ahogy a hop up szerkezet esetében is.)Dobozból kivéve előfordulhat, hogy a bb-ket alig lehet a helyükre gyömöszölni. A reteszek el vannak öntve, nincs elég hely a kettő között még akkor sem a berugóznak.
A másik véglet, hogy nem fogják meg a bb-ket, egyből kilőnek, ami elveszed a gyorstöltőt.
Első esetben formára kell reszelni a végeket. Második esetben a nútba nyúló csapot kell egy kicsit megkozmetikázni.
Ha minden jól működik, nem árt a csavarokat kitekerni és egy kis menetrögzítővel ellátni a későbbi széthullás ellen.
Ha számodra is érdekes a blog és úgy gondolod, hogy megéri, hogy havi egy sajtburger árával támogass, sokat segítesz a megjelenő tartalmak készítéséhez.
A patreon támogatók az itteni megjelenés előtt olvashatják a legújabb bejegyzéseket.