Mikrokapcsoló - FET FAQ kiegészítés
Mi ez, miben más?
Vannak olyan replikák, amelyekben a Marui szabványos, tehát játékipari, egyedi kapcsoló található. Ennek a másik pólusa, amikor a szabányos mikrokapcsolókat találunk egy-egy gyártó megoldásában. Ezek olyan alkatrészek, amiket bármelyik hobbi-elektronika boltban levesznek nekünk a polcról. Lásd alabbi képen, ahol egy Arcturus gearbox található. Egyből szembe kell, hogy tűnjön, hogy a megszokottól eltérő az elsütőbillentyű kialakítása és ezzel együtt a kapcsoló is egy nagy műanyag"kocka".Ez egy minimálisan módosított, ami teljesen szabványos alkatrész. Hobbi-elektronika boltokban az árak kb. 200ft-tól indulnak.
Sok helyen írják, hogy ehhez nem kell FET.
Nos, ez egy téves dolog, hogy ezek nem tudnak beégni. Be tudnak. Így néz ki belül egy ilyen.
Az alsó alkatrészeken látható két kör alakú rész, rajtuk némi feketés pörsenéssel. Ezek zárják vagy nyitják az áramkört. Ahogy látható megjelent rajta az erózió jele. Tehet jellemző rájuk ugyanaz a jelenség, mint a Marui-félére.
Így, hát ez is be tud égni. Viszont ez egy olcsó és szabványos alkatrész. A játékpuska "vezérlése" (gyk egyeslövés) ez esetben nincs összetenyésztve magával az áram megszakításért felelős alkatrésszel. Emiatt nem rúghatja tökön az egyeslövést egy csere, ami a klasszikus AEG kapcsoló esetében igencsak kellemetlen anomáliákat tud okozni.
Akkor most megéri vagy nem FETezni?
Csak egy dolgot kell eldönteni. Akarod-e, hogy eggyel több dolog miatt legyen szétszedve a replikád (ami a legtöbb esetben sajtból van) és megdöglésenként forrasztgatni vagy választod a FETezést, amivel a jövőben megspórolsz pár kört. Plusz ugye általában használat közben szokott vége lenni a dalnak, játékon, amin részt veszel. (Nyilván jól megépített FETekről beszélünk, amik nem pukkanak el a második játékon.)